Global SEO Nasıl Yapılır?

Global SEO, web sitenizin küresel boyutlara ulaşması ve dünya çapında arama motorlarında görünürlüğünün artırılmasıdır. Çeşitli dil ve ülkelerde arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda yer alması anlamına gelir.

Global SEO   seo  

Global SEO Nasıl Yapılır?

Global SEO, web sitenizin küresel boyutlara ulaşması ve dünya çapında arama motorlarında görünürlüğünün artırılmasıdır. Çeşitli dil ve ülkelerde arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda yer alması anlamına gelir.

Web sitenizin Global SEO olabilmesi için belirli hedeflere ulaşmak ve bazı stratejileri uygulamak gerekmektedir. Bu stratejiler sonucunda web siteniz global SEO olacak ve uluslararası bir görünüm sağlayacaktır.

Global SEO İçin Yapılması Gerekenler

Web sitenizin global SEO olması için yapılması gerekenler öncelikle belirlenen hedeflere yönelik planlamalar yapmak ve bunları en uygun şekilde uygulamaktır. Bu hedeflerden ilki dil ve bölge belirlemektir.

Hedef kitleye uygun olarak hangi bölgenin ve hangi dilin seçileceği belirlendikten sonra doğru anahtar kelimelerin kullanılması sağlanmalıdır. Her bölgede kullanılan anahtar kelimenin sıklığı farklıdır.

Anahtar kelimelerin tespit edilmesi için Google Keyword Planner sıkça kullanılan araçlardan biridir. Bölgeye ve dile göre sıkça kullanılan anahtar kelimelerin tespit edilmesi ve web sitenizde doğru bir şekilde kullanılması global SEO açısından oldukça önemli bir unsurdur.

Global SEO Nasıl Yapılır?

Hangi bölgede hangi arama motorunun sıklıkla kullanıldığını araştırmak oldukça önemlidir. Web sitenizin kullanım sıklığına göre diğer arama motorlarına da optimizasyonunun sağlanması gerekmektedir.

Bu stratejiler sonucunda web siteniz farklı bölgelerde de arama motorunda üst sıralarda görünmeye başlayacaktır.

Global SEO için yapılması gereken diğer strateji rakipleri tanımak ve analiz etmektir. Rakiplerinizin belirlemiş olduğu SEO tekniklerine göre şekillendirmeniz etkili adımlar izlemenizi sağlayacaktır. Kendi web sitenizdeki hataları tespit edip onları onarıcı adımlar izlemeniz de kalitenizi artıracaktır.

Web sitenizin SEO unsurlarının optimizasyonunu sağlayarak global optimizasyon planlarınızı ona yönelik belirlemeniz gerekmektedir. Bütün bu çalışmalar için elbette ki belirli bir bütçe ayırmak gerekmektedir.

Özellikle web sitenizin global SEO olabilmesi için yabancı dilin önemi oldukça fazladır. Yabancı dil SEO çalışmaları diğer çalışmalara göre daha fazla zaman alır ve maliyeti de daha fazladır. Bu sebeple hedeflerinize yönelik bir bütçe ayırmak ve o bütçeyi planlı bir şekilde kullanmak önemlidir.

Global SEO Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Global SEO yapılırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk olarak web sitenizin gizlilik politikasının ve verilerinizin güncel tutulmasıdır. Farklı arama motorlarına optimizasyon gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken önemli bir unsurdur. Aynı zamanda müşterilerin güveninin sağlanması gerekmektedir.

Farklı bölgelere ait yerel SEO’ların oluşturulması da dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Sonuç olarak farklı dilleri konuşan farklı bölgelerdeki yerellere göre farklı SEO’ların oluşturulması gerekir.

Böylece dışında paylaşılabilir URL’ler oluşturarak farklı bölgelerdeki kullanıcıların sosyal medya platformları üzerinden kolaylıkla bağlantı paylaşabilmesi web sitenizin görünürlüğünü artıracaktır.

Web sitemizin ziyaretçilerinin gizlilik ve kişisel verilerinin korunması haklarını gözeterek ziyaretçilerimize daha iyi bir kullanım deneyimi sağlayabilmek için kişisel verilerini işlemekte ve internet çerezleri kullanmaktayız. Web sitesini kullanarak çerez politikamız sayfamızdaki şart ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız.