E-Ticaret Danışmanlığı

e-ticaret danışmanlığı, sanal ticaret sektörüne başlangıç yapan ya da işletmesini büyütmeyi hedefleyen markaların; alanında uzman, donanımlı ekip veya kişilerden aldığı destek hizmetleri olarak adlandırılabilir. her geçen gün daha da fazla talep gören e – ticaret büyük bir kitleye hitap etmektedir.

pazaryerleri   danışmanlık   e-ticaret  

E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret Danışmanlığı, sanal ticaret sektörüne başlangıç yapan ya da işletmesini büyütmeyi hedefleyen markaların; alanında uzman, donanımlı ekip veya kişilerden aldığı destek hizmetleri olarak adlandırılabilir. Her geçen gün daha da fazla talep gören e – ticaret büyük bir kitleye hitap etmektedir.

E-Ticaret danışmanlık hizmetleri, işletmelerin web sitelerinin dönüşüm oranlarını arttırır, dijital pazarlama alanında rekabetçi bir ortam yaratarak firmaları yenilikçi çözümler üretmeye zorlar. Profesyonel danışmanlar, birçok sistemi bir arada kullanarak SEO ve SEM merkezli çalışmalar yürütür.

E – ticaret danışmanları, doğru stratejiler ve pazarlama kanalları ile kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Böylece, işletmelerin çok büyük kazançlar elde etmesine yardımcı olur.

Sanal ticaret danışmalığı ile markanızı dijital pazarlamaya uygun olarak optimize edebilirsiniz. Uzmanlar, kullandıkları araçlar ile uygulanan stratejilerin ne kadar doğru ve etkili olduğuna karar verir. Böylece, hareket kabiliyetiniz gelişir. Danışmanınızın edindiği bilgiler ışığında daha doğru planlama ve stratejiler ile ilerleyebilirsiniz.

E-Ticaret Danışmanlığı

Ayrıca, e – ticaret danışmanlık hizmeti sayesinde markanız için doğru hedef kitlenizi bulabilirsiniz. Bu sayede, dönüşüm oranlarınızı artırarak tık maliyetlerinizi minimize edebilirsiniz.

Nano Medya 360 olarak profesyonel olarak verdiğimiz e–ticaret danışmanlık hizmeti ile markanız için doğru satış kanallarını ve hedef kitlesini buluyor, birçok analiz sonucu kurduğumuz stratejiler ile kazancınızı büyük oranda arttırıyoruz.

E-Ticaret Danışmanlığı Faaliyet Alanları

E-Ticaret Danışmanlığı, öncelikle firmanızın dijital alandaki varlığınızı ve başarınızı tespit etmektedir. Sonrasında buna göre bir strateji planlamaktadır. İyileştirilmesi gereken alanlarda gerekli işlemler yapılmaktadır.

En uygun çözüm önerileriyle tüm bu ihtiyaçları verimli bir şekilde karşılık vermektedirler. Gerek yazılım sistemi tasarlayarak gerek web sitenizi optimize ederek çeşitli öneriler sunmaktadır. Bunların yanında, satışlarınızın takibini yaparak süreç içerisinde meydana gelen değişiklikleri sizlere bildirirler. SEO ve SEM çalışmaları ile web sitenizin optimizasyonu sağlayarak markanızı arama motorlarında üst sıralara taşır.

Bütün bunlardan sorumlu olan e–ticaret danışmanları reklam kampanyaları düzenleyerek hem markanızın dijital alanda duyulmasında hem de sonuçların analizin yapılmasında etkili olur.

Alanında uzman danışmanlar; müşteri memnuniyetine odaklanma, rapor tutma, gelişmeleri kontrol altında tutma, içerik üretme, markanın dijital pazarlama kazancını artırma gibi pek çok alanda etkin rol oynamaktadır. Markanızın güçlenmesinde ve web sitenizin hareketlilik kazandırarak satışlarınızın artmasını sağlıyorlar.

Nano Medya 360 ile iş birliği yaparsanız markanızın hızlı büyüyüşüne şahitlik edebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz, dijital pazarlamalar alanında rakiplerinizin arasından sıyrılarak ön plana çıkmanızı sağlıyor.

Neden E – Ticaret Danışmanlığı Almalısınız?

E – ticaret danışmanlığı hizmeti almak bu sektörde ilerleyebilmeniz için size rehberlik eder. Bunun ilk basamağı olan rakip analizidir. Bu analiz ile rekabet ettiğiniz firmaları size göstererek markanızın güçlü ve zayıf yönlerini tespit eder. Böylece, markanız için doğru adımlar atabilirsiniz. Rakiplerinizin sadece web sitelerini değil sosyal medyadaki güçlerini de görebilirsiniz.

Optimizasyon çalışmaları ile markanızın Google başta olmak üzere arama motorlarında sıralamasını yükseltebilirsiniz. Bu sayede, organik trafiğinizi ve dönüşümlerinizi artırabilirsiniz.

Yaratıcı içerikler, yüksek site hızı ve kararında ürün açıklamaları ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Yeni müşteriler çekebileceğiniz gibi var olan müşterilerinizin de daha fazla alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Elektronik danışmanlık hizmeti veren uzmanlar düzenli olarak raporlama çalışması yaparlar. Bu da markanıza uyguladığınız stratejilerden ne kadar verim aldığınızı anlamanıza yardımcı olur.  Sonuçlara göre mevcut stratejinize devam edebilir veya yeni yollar deneyebilirsiniz. Markanızın performans ölçümlerini gerçekleştirmek için araçlar kullanabilirsiniz.

Nano Medya 360 olarak e–ticaret danışmanlık hizmetimiz ile tüm bunların hepsini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, işletmenizi hedeflerine ulaşmasını sağlıyoruz. Markanızı emin ellere emanet ederek gönül rahatlığıyla ticaretinizi yapabilirsiniz. Wocommerce alt yapısı ile güvenli e-ticaretin keyifini yaşayın.

E – Ticaret Siteleri

E- ticarete başlayabilmeniz için öncelikle bir e–ticaret sitesi kurmalısınız. Sonrasında ise yukarıda belirtilen tüm işlemleri adım adım gerçekleştirmelisiniz. Günümüzde 24 milyondan daha fazla e-ticaret sitesi vardır.

Bu sektörün hacmi, geleneksel ticareti fersah fersah geçmiş bulunmaktadır. Uzmanların tahminlerine göre 2024 yılında perakende satışların %95’i e–ticaret siteleri üzerinden yapılacak. Bu alanda milyonlarca e–ticaret sitesi bulunmasına rağmen bazıları dikkatleri daha çok üzerine çekmektedir. Dünyanın en çok kazanan 10 sitesi şu şekildedir:

 • Amazon
 • JD.com
 • Alibaba
 • Suning
 • Rakuten
 • eBay
 • Zalando
 • Coupang
 • Chewy
 • Wayfair
 • Alibaba
 • Aliexpress
 • Etsy
 • Trendyol

Teknoloji çağında online alışveriş alışkanlıkları tüm dünyada giderek yaygınlaşmaktadır. Tüketiciler internet alışverişinin sınırsız seçeneklerinden, çeşitli ödeme yöntemleri ve kolaylıklarından faydalanmaktadırlar.

Nano Medya 360 olarak böylesine büyük bir rekabet ortamında markanızı geliştiriyor ve dijital pazarda ön plana çıkmasını sağlıyoruz. Siz de bu hizmetlerden faydalanmak için bizi tercih edebilirsiniz. E–ticaret danışmanlığı hakkında detaylı bilgi almak için Nano Medya 360 resmî web sitesi adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Web sitemizin ziyaretçilerinin gizlilik ve kişisel verilerinin korunması haklarını gözeterek ziyaretçilerimize daha iyi bir kullanım deneyimi sağlayabilmek için kişisel verilerini işlemekte ve internet çerezleri kullanmaktayız. Web sitesini kullanarak çerez politikamız sayfamızdaki şart ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız.