Web Tasarımcı

Web tasarımcı, web sitelerinin teknik alt yapısından tasarım unsurlarına kadar olan süreçte belirleyici rol oynayan kişi olarak tanımlanabilir. Web tasarımı konusunda uzmanlaşmış profesyoneller, bilişim sektöründe; web tasarım uzmanı, kodlama uzmanı veya arayüz geliştiricisi olarak da görev yapabilirler. Web tasarımcı olmak için, üniversitelerin; “Web Tasarımı ve Kodlama, Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği” gibi bölümlerinden mezun olmuş […]

Web Tasarımcı

Web tasarımcı, web sitelerinin teknik alt yapısından tasarım unsurlarına kadar olan süreçte belirleyici rol oynayan kişi olarak tanımlanabilir. Web tasarımı konusunda uzmanlaşmış profesyoneller, bilişim sektöründe; web tasarım uzmanı, kodlama uzmanı veya arayüz geliştiricisi olarak da görev yapabilirler. Web tasarımcı olmak için, üniversitelerin; “Web Tasarımı ve Kodlama, Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği” gibi bölümlerinden mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

Web tasarımcılarının görevlerine baktığımız zaman, bir web sitesinin konumlandırılması, görünümünün tasarlanmasının ve kodlama gibi teknik bilgi gerektiren görevler karşımıza çıkar. Ancak, web tasarımcının iletişim yeteneklerinin de kuvvetli olması gerekmektedir. Çünkü bir web sitesi tasarlanırken; markanın, kurumun veya kişinin isteklerini, ihtiyaçlarını anlamak ve buna ek olarak rekabet ettiği sektör hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bu dinamiklerin gerekliliklerini tam olarak yerine getirmeyen bir web tasarımcı müşterisinin tam anlamıyla memnun edemeyebilir.

Web Tasarımcı Ne Yapar?

“Web tasarımcı ne yapar?” sorusu, bu alana ilgi duyan kişilerin genellikle araştırdıkları ilk konudur. Genel olarak bir web tasarımcının iş tanımında; hem grafik tasarım ilkelerini bilmek hem de kodlama gibi yazılımsal becerilere sahip olmak bulunur. Web tasarımcı, iş birliği içinde olduğu markaların veya kişilerin ihtiyaçlarına uygun web siteleri yapmalıdır. Bu süreçte, teknik detayları gözetirken rekabet edilen pazarın dinamiklerine uygun bir strateji izlemelidir.

Web tasarımcılar, HTML, CSS veya JavaScript gibi web geliştirici teknolojilerle çalışırlar. Bu nedenle bu dinamiklere hakim olmalıdırlar. Öte yandan, son zamanlarda oldukça popüler olan WordPress yazılımını öğrenmek web tasarımcılara avantaj sağlayacaktır.

Web Tasarımcı Nasıl Bulunur?

Web sitesi yaptırmak istiyorsanız bir web tasarımcı ile çalışmanız gerekmektedir. Web tasarımcılar, bilişim şirketlerinde veya web tasarım ajanslarında görev alırlar. Eğer bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız web tasarım ajanslarını tercih etmeniz gerekecektir. Web tasarım ajansında görev yapan web tasarımcılar, web sitesi tasarım sürecinizi üstlenecektir.

Web tasarım aracılığıyla web tasarımcılarla çalışmak, sizlere çeşitli avantajlar sağlayabilir. Öncelikle web tasarım ajansında görev yapan web tasarımcılar birçok sektörün dinamiklerine hakimdir. Web tasarım ajanslarında görev yapan web tasarımcıların tecrübeleri ve teknik becerileri sayesinde hizmetten alacağınız verim daha yüksek olabilir. Aynı zamanda web sitenizi teslim alacağınız süre de kısalabilir.

Eğer web tasarımcı arayışındaysanız Nano Medya 360° Dijital Pazarlama Ajansı ile iletişime geçebilirsiniz.

Web sitemizin ziyaretçilerinin gizlilik ve kişisel verilerinin korunması haklarını gözeterek ziyaretçilerimize daha iyi bir kullanım deneyimi sağlayabilmek için kişisel verilerini işlemekte ve internet çerezleri kullanmaktayız. Web sitesini kullanarak çerez politikamız sayfamızdaki şart ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız.