Web Site Tasarımı

Web site tasarımı, markaların kurumsal kimliklerini dijital ortamda temsil edebilmeleri için gerekli bir hizmettir. Web site tasarımı, dijitalleşen dünyada rakiplerinizden farklılaşmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak için bir zorunluluk haline gelmiştir. Web site tasarımı, aslında bazı yönleriyle geleneksel pazarlamada alışmış olduğumuz kataloglara benzemektedir. Web sitenizde, tıpkı kataloglarınızda olduğu gibi kurumsal renkleriniz, logolarınız, ürünleriniz, hizmetleriniz ve […]

web site tasarımı  

Web Site Tasarımı

Web site tasarımı, markaların kurumsal kimliklerini dijital ortamda temsil edebilmeleri için gerekli bir hizmettir. Web site tasarımı, dijitalleşen dünyada rakiplerinizden farklılaşmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak için bir zorunluluk haline gelmiştir. Web site tasarımı, aslında bazı yönleriyle geleneksel pazarlamada alışmış olduğumuz kataloglara benzemektedir. Web sitenizde, tıpkı kataloglarınızda olduğu gibi kurumsal renkleriniz, logolarınız, ürünleriniz, hizmetleriniz ve içerikleriniz bulunur. Web site tasarımı sadece bununla sınırlı değildir. Katalogdan farklı olarak web site tasarımınızda, daha az maliyet ile daha fazla içerik sunabilirsiniz. Ayrıca web site tasarımınıza kampanyalarınızla ilgili sliderlar ekleyerek web sitenize gelen müşterileri harekete geçirebilirsiniz.

Web site tasarımı; birçok aşama içeren, dikkat, özveri ve emek gerektiren bir süreçtir. Web site tasarımında birçok disiplin bir arada çalışır. Tasarımcılar, yazılımcılar ve pazarlamacılar bu süreçte aktif rol alır. Yazılımcılar, web sitesi tasarımının; alt yapı, link sistemi ve ara yüz tasarımı gibi teknik süreçlerde aktif rol alırlar. Tasarımcılar ise logolarınızın konumlandırılması, sliderlarınızın tasarımı, kurumsal renklerinizin kullanımı, blog görsellerinizin formata ve ölçülere göre düzenlenmesi gibi süreçlerde yazılımcılarla iş birliği içinde çalışırlar. Pazarlamacılar; blog içerikleriniz, slider içerikleriniz ve kurumsal içeriklerinizin düzenlenmesi gibi sizleri kitlenize anlatan süreçler için çalışırlar.

Nano Medya 360° Dijital Pazarlama Ajansı Web Site Tasarımı

Nano Medya 360° Dijital Pazarlama Ajansı’nda web site tasarımı, 360 pazarlama hizmet anlayışı kapsamında, markaların dijital çalışmalarını güçlendirmek ve desteklemek adına sunulan bir hizmettir. Nano Medya’da web sitesi tasarımı, birden fazla aşamayı içermektedir. Bu aşamalarda ilk olarak marka ile detaylı bir görüşme gerçekleştirilir. Bu süreçte; markanın ihtiyaçları, istekleri, talepleri ve beklentileri detaylı bir şekilde analiz edilir. Markanın istekleri, beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda, bulunduğu sektörün de dinamiklerine uygun olarak web site tasarımı süreci başlar. Bu süreçte back-end ve front-end yazılımcılar web sitesinin teknik alt yapısını oluşturur, gerekli testleri yaparlar. Ardından tasarımcılar ve yazılımcılar iş birliği içinde çalışarak, web sitesi tasarımının estetik görüntüsünü oluştururlar. Bu aşama; logonun konumlandırılması, kurumsal renklerin kullanılması, web sitesi hızı, web sitesi ara yüzü, link yapısı ve görsellerin yerleştirilmesini içerir.

Web site tasarımı tamamlandıktan sonra, web sitesine içerikler girilmeye başlar. Bu içerikler; hakkımızda yazısı, vizyon, misyon, ürün ve hizmet içerikleri gibi markanın yapı taşlarını oluşturan temel unsurları içerir. Web sitesini güçlendirmek, beslemek ve SEO uyumlu hale getirmek adına blog içerikleriyle siteyi güçlendirmek de önemlidir.

Web Site Tasarımı Avantajları

Web site tasarımı avantajlarına bakıldığında ilk sırada; teknoloji çağının dinamiklerinde bir dijital kimlik oluşturarak hedef kitleniz ve potansiyel müşterilerinize zaman ve mekan fark etmeksizin ulaşabiliyor olmanız gelmektedir. Bir web sitesine sahip olmak, hedef kitlenizin internet üzerinden sizlere ulaşabileceği, potansiyel müşterilerinizin ise sizi keşfedebileceği anlamına gelir.

Web site tasarımının avantajlarından bir diğeri ise, satışlarınızı arttırmak adına yeni bir pazarlama kanalı sunmasıdır. Arama ağı reklamları, görüntülü reklam ağı, uygulama reklamları, video reklamlar veya sosyal medya reklamlarıyla web sitenize trafik çekebilir ve böylece hem bilinirliğinizi hem de satışlarınızı arttırabilirsiniz. Öte yandan, SEO çalışmaları yaparak web sitenize organik olarak da trafik çekebilirsiniz.

Bir web sitesi tasarımı yaptırmak; hem teknoloji çağının dinamiklerine uyum sağlamak hem de web sitesinin avantajlarından faydalanmak adına bir başlangıç noktasıdır. Siz de markanıza bir dijital varlık kazandırarak, teknoloji çağının avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Web site tasarımı hakkında daha fazla bilgi veya teklif almak için Nano Medya 360° Dijital Pazarlama Ajansı ile iletişime geçebilirsiniz.

Web sitemizin ziyaretçilerinin gizlilik ve kişisel verilerinin korunması haklarını gözeterek ziyaretçilerimize daha iyi bir kullanım deneyimi sağlayabilmek için kişisel verilerini işlemekte ve internet çerezleri kullanmaktayız. Web sitesini kullanarak çerez politikamız sayfamızdaki şart ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız.