Veri izni ayarlarını doğrulayın Hangi Google hizmetlerinin Avrupa Ekonomik Alanı'ndan (AEA) izni alınan kişisel verileri alabileceğini inceleyin

Google etiketi ayarlarınızı yapılandırmaGoogle etiketi, web sitenizin ve reklamlarınızın etki düzeyini ölçmenize yardımcı olmak için web sitenizden, bağlı Google ürün hedeflerine veri göndermenizi sağlar. Google etiketini web sitenize yerleştirdiğinizde etiket, Google Ads ve Google Analytics gibi bağlı Google ürün hedeflerine veri gönderir. Tüm ürünleriniz ve hesaplarınız için tek bir Google etiketi uygulaması kullanabilirsiniz. Google etiketi […]

google hizmetleri   avrupa ekonomik alanı   aea   google analytics   google etiketi   google etiketi ayarları   tag manager   google etiket yöneticidi   google etiket yöneticisi     seo  

Veri izni ayarlarını doğrulayın Hangi Google hizmetlerinin Avrupa Ekonomik Alanı'ndan (AEA) izni alınan kişisel verileri alabileceğini inceleyin

Google etiketi ayarlarınızı yapılandırma
Google etiketi, web sitenizin ve reklamlarınızın etki düzeyini ölçmenize yardımcı olmak için web sitenizden, bağlı Google ürün hedeflerine veri göndermenizi sağlar. Google etiketini web sitenize yerleştirdiğinizde etiket, Google Ads ve Google Analytics gibi bağlı Google ürün hedeflerine veri gönderir. Tüm ürünleriniz ve hesaplarınız için tek bir Google etiketi uygulaması kullanabilirsiniz.

Google etiketi ayarlarını yapılandırmadan önce web sitenizdeki her sayfada Google etiketinizi ayarladığınızdan emin olun.

Bu makalede, Google etiketi ayarlarınızı nasıl yapılandırabileceğiniz açıklanmaktadır. Ayrıca, Google etiketi adınızı düzenleyerek, Google etiketlerini birleştirerek veya hedefler ekleyip kaldırarak da Google etiketinizi yönetebilirsiniz.

Google etiketi ayarlarını açma

Google etiketi ayarlarını açın.
Google Analytics'i açın.
Yönetici ekranına gidin.
Veri Akışları'nda, ayrıntıları görmek için bir akışı tıklayın.

Sonuç: Ekranınızda Google Analytics ayarları ve Google etiketi ayarları gösterilir.

Google Etiket Yöneticisi Talimatları

Not: Google Etiket Yöneticisi'nde Google etiketi kimliklerini görmek için bir kapsayıcıda Google Ads, Analytics veya Google etiketini yönetmeniz gerekir.

1- Google Etiket Yöneticisi'ni açın.
2- Daha önce ayarladığınız Google etiketlerini görmek için Google etiketleri sekmesini tıklayın.

3- Google etiketi ayarlarını düzenlemek için etiket adını tıklayın.

Google etiketi ayarlarınızı yapılandırma

Google etiketi ayarlarınızı açtığınızda mevcut tüm ayarları incelemek için Tümünü göster'i tıklayın.

Not: Etiket ayarları, Google etiketinizin davranışını ve yapılandırılmış hedeflere gönderilen verileri etkiler. Kullandığınız ürünlere bağlı olarak bazı ayarlar sizin için daha fazla veya daha az alakalı olabilir.
Şu anki Google etiketi kullanımınızla daha az alakalı olan ayarları yapılandırmayı tercih edebilirsiniz. Yeni ürün hedefleri eklediğinizde veya bu ürünlerin özellikleri değiştiğinde söz konusu ayarlar geçerlilik kazanacaktır.

apılandırma ayarlarıAçıklamaGoogle Analytics ile alakalıGoogle
Ads ile alakalı
Otomatik olarak etkinlik algılama özelliğini yönetinGoogle etiketinin ilişkili hedeflerde ölçüm için ne tür etkinlikleri otomatik olarak algılayacağını yapılandırın.EvetEvet
Alanlarınızı yapılandırınWeb alanları arası ölçüm için bir alan listesi belirleyin.EvetEvet
Kullanıcı tarafından sağlanan veri özelliklerine izin verKullanıcı tarafından sağlanan verileri verileri kabul eden hedef ürünler söz konusu olduğunda Google etiketinizin bu verilerin ölçüme dahil edilmesine izin verip vermeyeceğini yapılandırın.Şu anda hayırEvet
Universal Analytics etkinliklerini toplayınWeb sitenizde Universal Analytics'ten ga() özel etkinliği, zamanlama veya istisna çağrısı gerçekleştiğinde etkinlik toplayın.EvetŞu anda hayır
Dahili trafiği tanımlayınTrafiğinin dahili olarak işaretlenmesi gereken IP adreslerini tanımlayın.EvetŞu anda hayır
İstenmeyen yönlendirmeleri listeleyinTrafiğinin yönlendirme olarak sayılmaması gereken alanları belirtin.EvetŞu anda hayır
Oturum zaman aşımını düzenleyinOturumların ne kadar sürebileceğini ayarlayın.EvetŞu anda hayır
Çerez ayarlarını geçersiz kılınÇerezlerin ne kadar süreyle geçerli olacağını ve nasıl güncelleneceğini değiştirin.EvetŞu anda hayır
Google hizmetlerinde veri kullanımını yönetinReklamcılık amacıyla Avrupa Ekonomik Alanı'ndaki (AEA) son kullanıcılara ait izni alınan verileri alabilecek Google hizmetlerini seçin.EvetEvet

Google etiketi ayarlarınızı yapılandırma

Otomatik olarak etkinlik algılama özelliğini yönetin.

Google etiketinin ilişkili hedeflerde ölçüm için ne tür etkinlikleri otomatik olarak algılayacağını seçin. Tüm etkinlik türleri varsayılan olarak etkindir.

Otomatik olarak etkinlik algılama özelliğini devre dışı bırakırsanız bu Google etiketini kullanan hiçbir ürün veya hesap, ilişkili verileri alamaz. Bunun yerine, bu etkinliklerin toplanmasını hedefinizde devre dışı bırakabilirsiniz.

Tüm etkinlik türleri varsayılan olarak etkindir. Aşağıdaki etkinlik türlerini devre dışı bırakmak için anahtarı tıklayın:

 • Sayfa görüntülemeleri: Sayfa her yüklendiğinde bir sayfa görüntüleme etkinliği algılanır. Bu etkinlik türünü devre dışı bırakamazsınız.
 • Tarayıcı geçmişi değişikliğiyle ilgili sayfa görüntülemeleri: Web sitesinin tarayıcı geçmişi durumu her değiştiğinde bir sayfa görüntüleme etkinliği algılanır. Bu ayar, tek sayfalık uygulamalardaki sayfa görüntülemelerini algılamak için yararlıdır.
 • Kaydırmalar: Ziyaretçiler sayfanın en altına her ulaştığında kaydırma etkinliği algılanır.
 • Giden tıklamalar: Ziyaretçi kendisini sizin alanlarınızın dışına yönlendiren bağlantıları her tıkladığında bir giden tıklama etkinliği algılanır. Varsayılan olarak giden tıklama etkinlikleri, mevcut alanın dışına yönlendiren tüm bağlantılar için oluşur. Web alanları arası ölçüm için yapılandırılan alan bağlantıları ("Alanlarınızı yapılandırın" ayarında), giden tıklama etkinliklerini tetiklemez.
 • Form etkileşimleri: Ziyaretçi, sitenizde bir formla her etkileşim gerçekleştirdiğinde form etkileşimi veya form gönderme etkinliği algılanır.
 • Video etkileşimi: Ziyaretçiler sitenize yerleştirilmiş videoları görüntülediğinde video oynatma, video ilerleme ve video tamamlama etkinlikleri algılanır. Varsayılan olarak video etkinlikleri, sitenize JS API desteği etkin şekilde yerleştirilmiş YouTube videoları için otomatik olarak algılanır.
 • Dosya indirmeleri: Ortak belge, sıkıştırılmış dosya, uygulama, video veya ses uzantısı indirilen bir bağlantı her tıklandığında dosya indirme etkinliği algılanır.

Alanlarınızı Yapılandırıın

Bu etiketi kullanan tüm alanlarınızı belirtin. Bu liste, web alanları arası ölçümü etkinleştirir ve otomatik etkinlik algılama kullanılırken sitenizdeki hangi bağlantıların giden tıklama etkinliklerini tetiklemediğini ayrıntılı olarak tanımlar.

 1. Alanlar genelinde aynı Google etiketini kullanıyorsanız bu etiketler otomatik olarak algılanır ve Öneriler bölümünde gösterilir. Bir öneriyi kabul etmek için Ekle'yi tıklayın.
  Manuel olarak alan eklemek için Aşağıdaki koşulları karşılayan alan adlarını dahil et: bölümünde Koşul ekle'yi tıklayın.
  • Bir eşleme türü seçin.
  • Alan bölümünde, eşlemek istediğiniz alanın tanımlayıcısını girin (ör. example.com).
  • Web alanları arası ölçüm kapsamına eklemek istediğiniz tüm alan adlarını ekleyin.
 2. Bu etiketi kullanan tüm alanları belirttiğinizde Kaydet'i tıklayın.

Burada yaptığınız değişiklikler aynı sayfaya yüklenen diğer Google etiketlerini etkileyebilir.

Web alanları arası ölçümün düzgün çalıştığını doğrulama

Web alanları arası ölçüm, web sitenizdeki URL'lere parametreler ekleyerek çalışır. Nadir durumlarda web sunucunuz, 5xx hata yanıtı kodu döndürme veya indirme işlemi başlatamama gibi bir hatayla karşılaşabilir.

Web alanları arası ölçümün çalıştığını doğrulamak için:

 1. Sitenizde, web alanları arası ölçüm yapılandırmanızdaki bir alana işaret eden bağlantılardan veya formlardan birinin bulunduğu bir sayfayı açın.
 2. Bağlantıyı tıklayarak veya formu göndererek hedef alana gidin.
 3.  Sayfanın düzgün şekilde yüklendiğini doğrulayın.
 4. _gl bağlantı parametresinin hedef alandaki URL'de mevcut olduğunu doğrulayın. Ör. https://www.example.com/?_gl=1*abcde5*.
 5. Web siteniz indirme işlemi sunuyorsa: URL'deki bağlantı parametresini içeren bir sayfaya gidip indirme başlatın. İndirme işleminin başarıyla başladığını doğrulayın.

Hatayla karşılaşırsanız Web alanları arası ölçümle ilgili sorunları giderme bölümünü inceleyin.

Kullanıcı tarafından sağlanan veri özelliklerine izin verin.

Kullanıcı tarafından sağlanan veriler, ölçümün iyileştirilmesine katkıda bulunur ve kullanıcıların web sitenize ilettiği verilerle daha fazla bilgi edinmenizi sağlar. Google, paylaştığınız verileri yalnızca, teknik destek de dahil olmak üzere size hizmet sunmak amacıyla kullanır. Google, verilerinizi başkalarıyla paylaşmaz.

Hedef ürün terimleri

Hedef ürünler, söz konusu verilere Hizmet Şartları'nın izin vermediği veya bu özellikten veri toplamak için gereken şartların kabul edilmediği durumlarda veri toplamaz.

Yapılandırma

 1. Hedef ürünlerin bu özellikten veri alıp alamayacağını kontrol etmek için Kullanıcı tarafından sağlanan veri özelliklerine izin ver seçeneğini etkinleştirin veya devre dışı bırakın. Not: "Kullanıcı tarafından sağlanan veriler"i devre dışı bırakmayı seçerseniz bu Google etiketini kullanan hiçbir ürün veya hesap, bu özellikten veri alamaz.
 2. Kullanıcı tarafından sağlanan verileri nasıl dahil etmek istediğinizi seçin. Kullanıcı tarafından sağlanan veriler, karma oluşturularak gizli tutulur ve ardından bu verileri diğer etkinlik verileriyle birlikte almak üzere yapılandırılmış hedef ürünlerinize gönderilir. Bir veya daha fazla yapılandırma seçeneğini etkinleştirebilirsiniz:
  1. Otomatik algılama: E-posta adresleri için belirlenen kalıpla eşleşen dizeler, sayfada otomatik olarak incelenir.
  2. CSS ve değişken seçiciler: Sayfanızdaki CSS seçicileri veya JavaScript değişkenlerini belirtin.
  3. Kod aracılığıyla manuel: Hesap düzeyinde veri toplamak için Google etiketinizi değiştirin. Web için gelişmiş dönüşümleri Google etiketiyle manuel olarak ayarlama başlıklı makaleyi inceleyin.
 3. Kaydet'i tıklayın.

Dahili Trafiği Tanımlayın

Trafiğinin özel trafik türü tanımlayıcısıyla işaretlenmesi gereken IP adreslerini tanımlayın. Eşleşen IP adreslerinden gelen trafik için, seçilen değerle birlikte bir traffic_type parametresi eklenir.

 1. Oluştur'u tıklayın.
 2. Yapılandırmayı düzenlemek için sağ üst köşedeki kalem simgesini Pencil Edit icon seçin.
 3. "Kural adı" bölümünde kuralınıza açıklayıcı bir ad verin.
 4. "traffic_type" bölümünde traffic_type parametresinin adını seçin. Varsayılan değer "dahili" olarak ayarlanmıştır.
 5. "IP adresi" bölümünde, eşleme türünüzü seçin ve bir değer girin. IP adresinizi bilmiyorsanız IP adresim nedir? seçeneğini tıklayın. Eşleştirme IPv4 veya IPv6 adreslerinde gerçekleştirilebilir. IP adreslerinin aralıkları CIDR gösterimi kullanılarak belirtilebilir (ör. 192.0.2.0/24 veya 2001:db8::/32). CIDR gösterimi hakkında daha fazla bilgi
 6. Farklı trafik kümelerini ayırt etmenize ve filtrelemenize yardımcı olacak farklı değerler kullanın.
 7. Koşul ekle'yi tıklayın. İşlemi tamamladığınızda Oluştur'u tıklayın.

İstenmeyen Yönlendirmeleri Listeleyin

Trafiğinin yönlendirme olarak sayılmaması gereken alanları belirtin. Bu özellik, trafik kaynağının belirtilen alanlarla eşleştiği sayfalardaki etkinliklere ignore_referrer parametresini ekler.

 1. Trafik kaynakları olarak, aşağıdaki koşullardan herhangi biriyle eşleşen yönlendirmeleri yok saymak için seçin. Aşağıdaki eşleme türlerinden birini seçebilirsiniz:
  1. Şunu içerir:
  2. Şununla başlar:
  3. Şununla biter:
  4. Şununla tam olarak eşleşir:
  5. Şu normal ifadeyle eşleşir:
 2. Koşul ekle'yi tıklayın. İşlemi tamamladığınızda Oluştur'u tıklayın.

Oturum zaman aşımını düzenleyin

Google etiketinden veri alan Google Analytics 4 gibi ürünler, etiketin yüklendiği web sitelerindeki kullanıcı etkinliği sürelerini ölçmek için oturumları kullanır. Oturumların işlem yapılmadığında sona ermesi veya etkileşim sağlanan oturumlar haline gelmesi için geçmesi gereken süreyi ayarlayarak oturumların ne kadar süreceğini değiştirmek istediğinizde bu özelliği kullanın.

 1. Saat ve dakikaları seçerek oturum zaman aşımını düzenleyin. Bir web sayfası açıldığında oturum başlatılır. Kullanıcı tarafında bir süre işlem yapılmadığında oturum sona erer. Varsayılan zaman aşımı süresi 30 dakikadır, ancak buradan ayarlanabilir.
 2. Saniye sayısını seçerek etkileşim sağlanan oturumlar için zamanlayıcıyı ayarlayın. Bir oturum, belirli bir süreden daha uzun sürerse "etkileşim sağlanan oturum" haline gelir. Etkileşim süresinin varsayılan eşiği 10 saniyedir, ancak buradan ayarlanabilir. Oturumlar hakkında daha fazla bilgi
 3. Kaydet'i tıklayın.

Çerez Ayarlarını Geçersiz Kılın

Çerezlerin ne kadar süreyle geçerli olacağını ve nasıl güncelleneceğini değiştirin. Google birinci taraf çerez ayarlarınızı geçersiz kılabilirsiniz. Çerezler ve kullanıcı tanımlama hakkında daha fazla bilgi

Google etiketleri, birinci taraf çerezlerini çeşitli amaçlarla kullanır. Bu çerezlerin varsayılan geçerlilik süresi ve güncelleme ayarları bulunur, ancak bu ayarları geçersiz kılarak özelleştirebilirsiniz.

 1. Analiz amacıyla kullanılan çerezlerin varsayılan geçerlilik süresi ve güncelleme ayarlarını geçersiz kılmak için onay kutusunu işaretleyin.
 2. Analiz çerezlerinin ne kadar süreyle geçerli olacağını ayarlayın. Çerez geçerlilik süresinin sonu, çerezin ayarlandığı veya güncellendiği geçerli zamana bu alanın değeri eklenerek hesaplanır. Çerezin geçerlilik süresi hakkında daha fazla bilgi
 3. "Çerez güncellemesi" bölümünde şunları seçin:
  1. En son ziyarete göre çerez geçerlilik süresini belirleyin: Varsayılan olarak, bir kullanıcı sitenizi her ziyaret ettiğinde Google etiketleri ilişkili çerezlerin geçerlilik bitiş tarihini günceller. Böylece çerez geçerlilik süresi, kullanıcının en son ziyaretine göre uzatılır.
  2. İlk ziyarete göre çerez geçerlilik süresini belirleyin: İsteğe bağlı olarak çerez geçerlilik süresini kullanıcılarınızın ilk ziyaretine göre de belirleyebilirsiniz. Bu durumda, geçerlilik süresi bir kez belirlenir ve bir daha güncellenmez. Çerez güncellemesi hakkında daha fazla bilgi
 4. Kaydet'i tıklayın.

Google Hizmetlerinde veri kullanımını yönetin

Hangi Google hizmetlerinin izni alınan son kullanıcı verilerini alabileceğine karar verebilirsiniz. Optimum ölçüm için tüm Google hizmetlerinin izni alınan son kullanıcı verilerini aldığından emin olun.

İşletmeniz Google hizmetleri genelinde veri paylaşımını kısıtlamanızı zorunlu kılıyorsa Google hizmetlerini seçin. Ölçüm ve kişiselleştirme için kullanıcıların izni alınan verileri almasına izin verilen tüm Google hizmetlerini seçin.

İzin banner'ınızda hangi Google hizmetlerinin kullanıcıların izni alınan verileri alacağını belirttiğinizden emin olun.

[GA4] Google Analytics'te izin ayarlarını doğrulama ve güncelleme

Bu makale, Google'ın online ve çevrimdışı çözümlerini kullanan ve Avrupa Ekonomik Alanı'nda (AEA) bulunan son kullanıcılardan veri alan müşteriler için hazırlanmıştır.

Google'ın gizlilik odaklı dijital reklamcılık ekosistemine yönelik devam eden taahhüdü kapsamında, AB kullanıcı rızası politikamızın yaptırımını daha sıkı hale getiriyoruz. Reklamverenler, reklam kişiselleştirmeyi kullanabilmek için AB kullanıcı rızası politikasına bağlı kalmalıdır. 2024'te yaptırım işlemimiz, ölçüm özelliklerini de etkileyecek ve aşağıdaki kaynaklardan gelen veriler için geçerli olacak:

 • Web siteleri: Google'a veri gönderen etiketler.
 • Uygulamalar: Google'a veri gönderen SDK'lar.
 • Veri yüklemeleri: Çevrimdışı dönüşüm içe aktarma işlemleri veya mağaza satışları gibi Google dışı kaynaklardan gelen verileri yükleme araçları.

Ölçüm, reklam kişiselleştirme ve yeniden pazarlama özelliklerini kullanmaya devam etmek için AEA'da bulunan son kullanıcılardan kişisel verilerin kullanımı ile ilgili izin almanız ve izin sinyallerini Google ile paylaşmanız gerekir.

Etkilenen Analytics özellikleri

Analytics verilerini Google Ads, Play veya Display & Video 360 gibi bir Google hizmetiyle kullanıyorsanız ve hiçbir işlem yapmazsanız Mart 2024'ten itibaren, bağlı reklamcılık ürünlerinizde kullanılan kitlelere yalnızca AEA dışından son kullanıcılar dahil edilecek.

Gerekli izin sinyallerini Google'a gönderip göndermediğinizi öğrenmek için Analytics mülklerinizi inceleyin. Analytics mülkünüzdeki bildirimler sizi sonraki adımlarınıza yönlendirir. Bir Analytics mülkünün izin sinyalleri alıp almadığını kontrol etmek için bu sayfadaki bir sonraki bölüme gidin.

Analytics'in izin sinyalleri alıp almadığını kontrol etme

Analytics mülkünüz, veri paylaşmak için izin gerektiren başka bir Google hizmetine bağlıysa ve bir veya daha fazla veri akışında AEA'da yaşayan ziyaretçiler varsa Analytics, reklam ölçümü ya da reklam kişiselleştirme için son kullanıcıdan olumlu yönde izin gelmediğinde sizi bilgilendirebilir. Analytics, reklam ölçümü izni için ad_user_data izin modu parametresinin olmasını bekler. Reklam kişiselleştirme izni ise ad_personalization izin modu parametresi kullanılarak gönderilir. Kişiselleştirilmiş reklamcılık ve yeniden pazarlama için son kullanıcıdan olumlu izin sinyalleri gelmesi gerekir.

Gerekli izin sinyallerini gönderip göndermediğinizi öğrenmek için Google Analytics 4 mülklerinizin her birindeki veri akışlarının listesini kontrol edin:

 1. Yönetici bölümündeki Veri toplama ve değiştirme altında Veri akışları'nı tıklayın.
 2. Veri akışları listesinde İşlem gerekli etiketlerini bulun.

Veri akışlarınızın hiçbirinde İşlem gerekli etiketi yoksa gerekli sinyalleri zaten gönderiyorsunuz demektir veya AEA'da yaşayan ziyaretçi dağılımınız düşüktür. Bu iki durumdan birinin sizin için geçerli olup olmadığını kontrol etmek için bu makaledeki Sonraki adımlar bölümüne gidin.

 1. Yanında İşlem gerekli ibaresi bulunan bir veri akışını tıklayın.
 2. İzin ayarları altında aşağıdaki bölümleri bulun:
  • Reklam ölçümü izin sinyalleri algılanmadı
  • Reklam kişiselleştirme izin sinyalleri algılanmadı
  • Tüm Google hizmetlerinde veri kullanımını yönetin
 3. Herhangi bir bölümün yanında bulunan İşlem gerekli etiketi, ayarlarınızı güncellemeniz gerektiği anlamına gelir. Analytics'teki talimatları uygulayın veya bu makaledeki Sonraki adımlar bölümüne gidin.

Birden fazla veri akışında İşlem gerekli etiketi varsa her birini kontrol edin.

Web sitenizi veya uygulamanızı gerekli izin sinyallerini toplayıp Google'a gönderecek şekilde güncellemenizin ardından Analytics sinyalleri algılamaya başlar ve ilgili veri akışına ait bildirimleri de günceller. Bildirimlerin güncellenmesi 48 saati bulabilir.

İlgili bağlantı detaylarına : https://support.google.com/analytics/answer/14275483?hl=tr ilgili google makalesinden erişebilirsiniz. https://support.google.com/tagmanager/answer/13695607?hl=tr daha sonra bu makaleyi inceleyebilirsiniz.

İlgili https://support.google.com/tagmanager/answer/13695607?hl=tr bağlantısındaki cookie çerez politikası güncelleme adımlarını mutlaka web sitenizde uyarlayın.

https://developers.google.com/tag-platform/security/guides/consent?sjid=14750813214766035909-EU&hl=tr&consentmode=basic

izin modunu bu ilgili sayfa'dan araştırın.

Son Adım : https://support.google.com/tagmanager/answer/14009343?hl=tr#web-consent&zippy=%2Chow-to-send-consent-for-data-you-upload-to-google

Kullanıcı izin modunu bu alanda güncellemeniz gerekiyor.

https://support.google.com/tagmanager/answer/14218557?hl=tr&ref_topic=14226291&sjid=14750813214766035909-EU

bu alandan da doğrulama adımını geçmek gerekiyor.

En son bu adımdan veri izinlerini onaylamalısınız.

tag manager'i açın ve hesap ayarlarından

Yapılan değişiklikleri kabul edin.

Kaynak : ads.google.com

Peki ne yapacağız? Bu adımı nasıl geçeceğiz?

Görüntüleye basıp ok ile çizdiğim noktadaki adımları tek tek uygulayacaksınız. Tag managerinizde kullanmadığınız çerezleri kapatacaksınız. Örneğin biz sadece giden tıklama (telefon whatsapp aksiyonu alıyoruz ve form gönderme diğerlerini maus harketleri ve video dönüşünü kullanmıyoruz o yüzden gereksiz alanları kapatıyoruz gereksiz veri toplamaması için.

İlgili çerezleri kapattıktan sonra.

ilgili alana domain isminizi yazın.

Bu alana basın.

Kullanmadığınız tagları kapatın.

Şu anda gördüğümüz işlemler bu kadar.

Reklamveren Doğrulama adımları için Nano 360 Reklam Ajansı 'na başvurabilir. İşlem adımlarını siz'de müşterimiz olarak çözümleyebilirsiniz. Müşterilerimize bu hizmetleri reklam süresi boyunca bu tip doğrulama adımlarında herhangi bir ek ücret talep etmiyoruz.

Web sitemizin ziyaretçilerinin gizlilik ve kişisel verilerinin korunması haklarını gözeterek ziyaretçilerimize daha iyi bir kullanım deneyimi sağlayabilmek için kişisel verilerini işlemekte ve internet çerezleri kullanmaktayız. Web sitesini kullanarak çerez politikamız sayfamızdaki şart ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız.