Linkedin Reklam Verme

875 milyondan fazla üyesi bulunan Linkedin, reklam verme konusunda kullanıcılar arasında merak edilen bir konudur. Bunun yanı sıra her beş üyenin dördü tarafından iş anlamında etkili bir alana sahiptir. İş dünyasında adınızı duyurmak ve potansiyel olarak erişim sağlamak için Linkedin reklam verme oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Linkedin, insanların iş ile ilgili bağlantı kurdukları, CV’lerini […]

Linkedin Reklam Verme   Linkedin  

Linkedin Reklam Verme

875 milyondan fazla üyesi bulunan Linkedin, reklam verme konusunda kullanıcılar arasında merak edilen bir konudur. Bunun yanı sıra her beş üyenin dördü tarafından iş anlamında etkili bir alana sahiptir. İş dünyasında adınızı duyurmak ve potansiyel olarak erişim sağlamak için Linkedin reklam verme oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Linkedin, insanların iş ile ilgili bağlantı kurdukları, CV’lerini paylaştıkları ve bu yolla iş bulmalarına yardımcı olan profesyonel bir sitedir. Özellikle iş hayatında, alanında profesyonel olmuş kişileri veya kurumları hedefliyorsanız Linkedin reklamcılığı tam da size göre. Ayrıca Linkedin reklam verme maliyetleri diğer reklam seçeneklerine göre oldukça uygundur. Doğru hedef kitle ve etkili kampanyalar ile Linkedin’ de reklam verme tekniklerini dikkatlice ve profesyonel olarak kullanarak başarıyı yakalamak mümkündür.

Linkedin Reklam Türleri Nelerdir?

Linkedin reklam türleri, iş dünyasında markanızı tanıtmak veya hedef kitlenize doğrudan ulaşmak için oldukça önemli olan bir reklam aracıdır. Linkedin’de bulunan reklam türleri sayesinde hedef kitlenize profesyonel bir şekilde ulaşabilir ve markanızı genişletebilirsiniz. Linkedin reklam türleri şunlardır;

  1. Sponsorlu İçerik: Linkedin üzerinde en sık tercih edilen reklam türüdür. Diğer bir anlamı yerel reklamlar olan sponsorlu içerik, Linkedin’de gezinen kullanıcıların akışında görülmektedir.  Hedef kitlenizin akışında sanki normal bir gönderiymiş şeklinde gösterilmektedir. Ayrıca reklam verilen bu gönderinin hangi kitleye görüntülenmesine kişi kendi seçer ve bu başlığın altında küçük bir sponsorlu etiketiyle hedef kitlenin akışında gösterilmektedir.
  2. InMail Sponsorlu İçerik: Bu reklam türünde, Linkedin üyelerinin gelen kutularına doğrudan e-posta gönderilmesini sağlamaktadır. Platformda aktif olarak çalışan ve başkalarıyla etkileşim kuran B2B’ler için güçlü bir araçtır.
  3. Metin Reklamlar: Bu reklam türü genellikle, sponsorlu içerik reklamlarınaek olarak kullanılmaktadır. Metin reklamları, Linkedin’de PPC (tıklama başına ödeme) reklam biçimidir. Metin reklamları, LinkedIn'in masaüstü akışının üst ve sağ tarafında görünür. Profesyonel bir demografiyle güçlü potansiyel müşteriler edinmek için güçlü bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.
  4. Dinamik Reklamlar: Linkedin dinamik reklamları, her kullanıcının adını veya profil resmini Linkedin profilinden alır ve oluşturduğunuz reklam şablonuna uygulamaktadır. Böylece  hiper kişiselleştirilmiş reklamlar ortaya çıkmaktadır.
  5. Doğrudan Sponsorlu İçerik Reklamlar: Linkedin doğrudan sponsorlu içerik reklamları, işletmelerin hedef kitlelerine direkt olarak erişim sağlamak için kullanabilecekleri bir diğer reklam seçeneğidir. Kullanıcıların akışlarında gördükleri içeriklerin arasına yerleştirilmektedir. Ayrıca hedeflenmiş olan demografik özelliklere, iş alanlarına ve diğer kriterlere göre özelleştirilmesi de mümkündür.

Linkedin Marketing Nasıl Yapılır?

Son zamanların gözde sosyal medya aracı olan Linkedin, birçok işletme tarafından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. LinkedIn pazarlaması, markanızın LinkedIn aracılığıyla tanıtma sürecidir. Platformu etkili bir şekilde kullanarak faydalı içerik paylaşmayı ve ağınızı genişletmeyi amaç edinmiştir. Marka bilinirliğini artırmaya ve işletmeler ve bireyler için güven oluşturmaya yardımcı olmaktadır. Linkedin Pazarlaması için adımlar;

  1. Hedef Kitle Tanımlama: Linkedin pazarlaması yaparken ilk olarak hedef kitle tanımlanmalıdır. Burada hedef kitle seçenekleri oldukça detaylıdır. Reklamlarınızın hangi demografik özelliklere (yaş, cinsiyet, lokasyon) sahip olduğu belirlenmelidir.
  2. Linkedin işletme sayfanızı optimize edin: İyi optimize edilmiş bir LinkedIn işletme sayfası sizi LinkedIn pazarlama başarısına hazırmaktadır.
  3. Değerli içerikler paylaşın: Linkedin tamamen ağ oluşturma ve bağlantı kurmayla ilgilidir, bu nedenle değerli içeriği tutarlı bir şekilde paylaşmak önemlidir.

Linkedin reklam verme konusunda Nano 360 Reklam Ajansı’ndan hizmet alabilirsiniz.

Web sitemizin ziyaretçilerinin gizlilik ve kişisel verilerinin korunması haklarını gözeterek ziyaretçilerimize daha iyi bir kullanım deneyimi sağlayabilmek için kişisel verilerini işlemekte ve internet çerezleri kullanmaktayız. Web sitesini kullanarak çerez politikamız sayfamızdaki şart ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız.