İşletmenizi Büyütmenin En Etkili Yöntemi: Google ADS

Reklam hizmeti sağlayan ajanslar, dikkat edilmesi gerekenleri özenle belirleyerek profesyonel kadrosu ile hareket eder. Google reklam ücreti ise yürütülecek olan reklam metoduna, reklamın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir.

  reklam   reklam hizmeti  

İşletmenizi Büyütmenin En Etkili Yöntemi: Google ADS

Google ADS, Google tarafından sunulan dijital reklamcılık platformudur. Eski ismiyle Google Adwords, markanızın müşteri potansiyelini genişletmek açısından önemlidir.

Markanız için etkili bir reklam modeli tasarladıktan sonra Google ADS üzerinden reklam kampanyanızı yürütebilirsiniz. Google ADS, işletmenizdeki satışların artmasını sağlayacak en önemli araçtır.

Google ADS Hizmeti Almalı Mısınız?

Google adwords danışmanlığı veya Google reklam danışmanlığı hizmeti için öncelikle markanızın ihtiyaç analizi belirlenir ve ona yönelik bir reklam çalışması tasarlanır. Google Adwords ajansı ile görüşmeniz, sizin için en etkili reklam stratejilerinin hangileri olduğunu öğrenmenizi sağlar.

Elbette ki yalnızca öğrenmek yeterli değildir. Bunu uygulamaya dökmeniz için vakit ayırmanız ve planlı bir şekilde hareket etmeniz gerekir. Kadrosunda Google adwords uzmanı barındıran Google reklam ajansları, işletmenizin bilinirliğini arttırmak için profesyonelce çalışırlar.

Kampanya türlerine hâkim olan Google ads ajansı çalışanlarına işletmenizin reklam işlerini güvenle teslim edebilirsiniz. Bu hem size zaman tasarrufu kazandırır hem de sektörde hızlıca büyümenizi, rakiplerinizden sıyrılmanızı sağlar. Bir an önce kendinizi gösterebilmeniz için Google ADS hizmetinden yararlanmalısınız.

İşletmenizi Büyütmenin En Etkili Yöntemi: Google ADS

Google ADS Kampanyaları Nelerdir?

Arama Ağı Kampanyası:

Potansiyel müşterilerinizin arama motoruna ürünlerinizin ismini arattığında üst sıralarda görünmeniz tıklanma oranınızı arttırır. Google reklam ajansları arama ağı kampanyası ile şirketinizi üst sıralara taşır. Böylece hedef müşteri kitlenize erişiminiz sağlanır.

Kampanya reklamının site içerisinde uygunluğu ve metin içerisinde yazanlar tıklanma oranını arttırmayı sağlar. Reklama tıklama oranı gibi unsurlar sitenizin kalite skorunu belirler. Bu yüzden bu noktada Google adwords ajansının ve Google ADS uzmanı ekibin en doğru anahtar kelimeleri belirlemesi gerekir.

Görüntülü Reklam Ağı Kampanyası (GDN):

Google reklam uzmanı, Google kampanya konsolu aracılığıyla, web site içeriklerine veya arama motoruna göre reklam yerleştirebilmektedir.

Bu kampanya türü, video reklamlar, zengin medya reklamları, görüntülü reklam ağı gibi çeşitli Google site reklamı verme seçeneği sunar. Google ads danışmanlık hizmetlerinde sıkça önerilen bir kampanya modelidir.

Alışveriş Kampanyası:

Google alışveriş sekmesinde, arama sonuçlarının yanında görünür. Google Discover, Gmail ve Youtube’u içeren reklam modelidir. Bu kampanya ile reklamlarınızın nerede görüneceğine karar vermek için anahtar kelime yerine ürün verileriniz kullanılır.

Alışveriş kampanyası için Google Merchant Center hesabına ihtiyaç vardır. Çalışacağınız Google reklam ajansı, hesaplarınızın yönetimini de etkili bir şekilde gerçekleştirir.

Youtube Kampanyaları

Youtube video aralarına veya başına, sonuna işletmenizin reklamını verebileceğiniz kampanya modelidir. Bu kampanya modeli oldukça etkilidir ve Youtube izleyici kitlesine doğrudan ulaşır. Youtube kampanyaları bünyesinde farklı stratejileri barındırır.

Anlaştığınız Google ajans ile bütün taleplerinizi görüşmeli ve ihtiyaçlarınıza yönelik reklam metodunu uygulamalarını sağlamalısınız.

Google ADS Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Birden fazla kampanya modelinin seçilmesi müşteri potansiyelini olabildiğince arttırır
  • Doğru ve etkili anahtar kelime analizi yapılması
  • Arama terimleri raporlarının analizini yapmak
  • Müşteri çekme endeksli reklamlar yürütmek
  • Reklam dönüşü analizlerinin yapılması
  • Web sitesi optimizasyonunun kontrol edilmesi

Google reklam ajans hizmetleri dikkat edilmesi gerekenleri özenle belirleyerek profesyonel kadrosu ile hareket eder. Google reklam ücreti ise yürütülecek olan reklam metoduna, reklamın büyüklüğüne göre değişiklik gösterir.

Web sitemizin ziyaretçilerinin gizlilik ve kişisel verilerinin korunması haklarını gözeterek ziyaretçilerimize daha iyi bir kullanım deneyimi sağlayabilmek için kişisel verilerini işlemekte ve internet çerezleri kullanmaktayız. Web sitesini kullanarak çerez politikamız sayfamızdaki şart ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız.