SEO Hizmeti

seo hizmeti neden alınmalıdır, ne işe yarar soruları müşterilerimizin en çok cevap aradığı konuların başında geliyor. bu makalemizde hem sorularınızı yanıtlayacağız hem de bu hizmetin dijital dünyadaki öneminden bahsedeceğiz. seo yani arama motoru optimizasyonu, arama motorlarında web sitelerini veya ilgili anahtara kelimeleri aratarak bulduğumuz arama motorlarında yüksek sıralarda görünmeyi amaçlayan bir hizmettir

seo danışmanlığı   seo hizmeti   ankara seo uzmanı   google seo   seo  

SEO Hizmeti

SEO hizmeti neden alınmalıdır, ne işe yarar soruları müşterilerimizin en çok cevap aradığı konuların başında geliyor. Bu makalemizde hem sorularınızı yanıtlayacağız hem de bu hizmetin dijital dünyadaki öneminden bahsedeceğiz.

SEO yani arama motoru optimizasyonu, arama motorlarında web sitelerini veya ilgili anahtara kelimeleri aratarak bulduğumuz arama motorlarında yüksek sıralarda görünmeyi amaçlayan bir hizmettir. Burada tek hedef yükselmek değildir. Beraberinde ziyaretçi sayısını arttırarak web sitelerinde organik trafiği de arttırır.

Böylece, dijital pazarda rakiplerinin arasından sıyrılarak öne çıkmayı başarır. Ancak, sonrasında da SEO çalışmalarına devam etmesi gerekmektedir. Çünkü bu çalışma, sürekliliği olursa başarılı ve kalıcı olmaktadır. Rakipleriniz çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Bu hizmeti aksattığınızda arama motorlarında geriye düşmeniz an meselesidir.

seo hizmeti almak neden onemlidir

SEO alanında yapılan çalışmalar site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Site içi SEO çalışması, web sitesinde bulunan sayfaların arama motoruyla tam optimizasyonunu sağlamaya yönelik uygulamalardır.

Anahtar kelimelerin belirlenen oranlarda kullanıldığı ve görseller aracılığıyla zenginleştirilen içerikler sayesinde sayfaların hızlı dönüş alması ve site içi performansının arttırılması hedeflenir.

Site dışı Seo çalışması ise backlink, bloglar, sosyal medya aracılığıyla ziyaretçi sayısının arttırılarak arama motorunda yükseliş yakalanmasını sağlayan uygulamalardır. Bu çalışmalarda dış kaynaklar tarafından alınan güvenilir referanslar sayesinde web sitesinin organik trafiği arttırılması hedeflenir.

Nano Medya 360 olarak alanında uzman kadromuz ile SEO çalışmalarınızın her aşamasında doğru kararlar vererek uygun maliyetle dijital pazarda öne çıkmanızı sağlıyoruz. Uzun süreli SEO yolculuğumuzda müşterilerimizle iş birliği içerisinde ilerliyoruz.

SEO çalışmanızı yaparken aynı zamanda rehberlik yapmak amacıyla danışmanlık hizmeti de sunmaktayız. Bu çalışmanın gerekliliklerini, amacınıza ulaşmak için geren püf noktaları uygulamakla kalmıyor sizlerle de paylaşıyoruz.

SEO sürecinde neler yapıyoruz, çalışmalarımızı nasıl yürütüyoruz, dikkat etmemiz gereken ince nüanslar neler hep birlikte inceleyeceğiz.

SEO Danışmanlığı

SEO hizmeti, verimli ve amacına uygun bir şekilde verilebildiğinde başarıya ulaşabilir. Danışmanlık verirken, SEO’da dikkat edilmesi gereken konuları göz önünde bulunduruyoruz. İlk olarak, en büyük arama motoru olan Google, sitenizi kolayca tarayabilmelidir. Bunun da yolu web sitesinin kod yapısını çok iyi oluşturmaktan geçer.

global seo

Bir diğer önemli unsurlardan biri de hızdır. Yaşadığımız çağda her alanda hayati bir değer taşıyan hız, SEO alanında da oldukça önemli yer tutmaktadır. Web sitesi ne kadar hızlıysa taranma ve indekslenme oranınız o kadar artacaktır. Google tarafından kolayca taranmak ve tanınmak için sitede şifreleme işlemi yapmamalı, arama motoru botlarının sayfanıza girişi engellenmemelisiniz.

Kurallara uyan bir site haritası oluşturmalısınız. Ayrıca, web sitesinde mümkün olduğunca inline javascript ve css kodları bulundurmamanız gerekmektedir. Tüm dijital medyanın akıllı telefonlara taşındığını hesaba katarak, web sitesinin tasarımını bu telefonlar tarafından iyi ve kolay kullanılacak şekilde ayarlamalısınız. 404 ve 301 gibi yönlendirmeler uygun şekilde yapmalısınız.

SEO çalışmasının Google ayağındaki gerekli uygulamalar yapıldıktan sonra sıra rakipleriniz arasından sıyrılarak nasıl öne geçeceğiniz sorusunu cevaplamaya geldi.

Bu aşamada devreye site içi ve site dışı SEO çalışmaları girmektedir. Site içi optimizasyon, kısaca site içerisinde uygulanan arama motoru optimizasyonu olarak açıklanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

  • İçerik kalitesi
  • Başlık ve meta açıklaması
  • Arama hacimleri
  • Site içi linklerdir.

Site dışı optimizasyon ise web sitesinin dışında yaparak organik ziyaretçi çekmeye yarayan çalışmalardır. Bu optimizasyonda uygulamalar yapılarken çok daha titiz davranılmalıdır. Çünkü, sitenize zararlı ve doğal olmayan backlinkler alma riskiniz bulunmaktadır. Bunlarda, web sitenize zarar verir hatta silinmesine bile sebep olabilir.

SEO Neden Önemli

SEO'nun önemi, şu nedenlerden dolayı giderek artmaktadır:

  1. Daha Fazla Trafik: Arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak, web sitenize daha fazla organik trafik çekmenize yardımcı olur. Bu, potansiyel müşterilerinizin web sitenizi bulma olasılığını artırır.
  2. Daha İyi Kullanıcı Deneyimi: SEO, web sitenizi daha hızlı, kullanıcı dostu ve erişilebilir hale getirmenize yardımcı olur. Bu da web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşamasına ve web sitenizde daha uzun süre kalmasına olanak tanır.
  3. Marka Farkındalığı: SEO, web sitenizin daha fazla kişi tarafından görülmesini ve bilinirliğinin artmasını sağlar. Bu da markanızın farkındalığını artırır ve müşterilerinizin sizi hatırlamasını sağlar.
  4. Rekabet Avantajı: SEO, rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar. Web sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması, müşterilerinizin sizinle ilgili arama yaptıklarında rakiplerinizin web sitelerinden önce sizin web sitenizi görmelerini sağlar.
  5. Uzun Vadeli Yatırım: SEO, uzun vadeli bir dijital pazarlama stratejisi olarak görülebilir. SEO çalışmaları, web sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını sağladığı için, reklam veya diğer pazarlama yöntemlerine göre daha uzun vadeli sonuçlar verir.

Sonuç olarak, SEO, bir web sitesinin başarısı için önemlidir. Web sitenizin daha fazla trafik çekmesini, kullanıcı deneyimini iyileştirmesini, marka farkındalığını artırmasını, rekabet avantajı sağlamasını ve uzun vadeli bir yatırım olmasını sağlar. Bu nedenle, herhangi bir web sitesi sahibinin SEO stratejilerini doğru bir şekilde uygulaması önemlidir.

Nano Medya 360 olarak, SEO çalışmalarınızın her aşamasını takip ediyor, oluşabilecek kötü olasılıkların önüne geçiyoruz.

Markanız için en iyisini yapabilmek amacıyla kurumsal SEO çalışmalarımızda yaptıklarımızdan bahsedeceğiz.

Nano Medya SEO Hizmeti

SEO hizmeti, bugün geniş hedef kitlesine ulaşmak isteyen, dijital alanda bilinirliğini artırarak rakiplerine fark atmak isteyen herkesin faydalanması gereken bir hizmet türüdür.

Arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer almak her markanın hayalidir. Ancak, Nano Medya ile istekleriniz hayal olarak kalmıyor, hepsi gerçeğe dönüşüyor. Uzman ve deneyimli kadromuzla markanızı dijital dünyanın zirvesine taşıyoruz.

Google üzerinde gerekli teknik çalışmaları yaptıktan sonra site içi ve dışı çalışmalarımıza başlıyoruz. Anahtar kelime analizi yaparak sektörünüzde kullanılan kelimelerin arama hacmi hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Sonrasında belirlenen kelimeler ışığında rakip analizi yaparak yol haritamızı belirliyoruz.

SEO alanında, her markanın yer aldığı sektöre ve ölçeğine göre farklı ihtiyaçları vardır. Yaptığımız analizler ve elimizde bulunan parametreler ile ihtiyacınıza en uygun hizmeti veriyoruz.

Site içi çalışmalarla birlikte, backlinler, sosyal medya gibi araçlardan destek alarak site dışı çalışmalarınızı gerçekleştiriyoruz. Deneyimli ve uzman ekibimiz ile meydana gelebilecek her türlü ihtimali değerlendirerek hareket ediyoruz. Böylece, herhangi bir aksaklık veya olumsuz durumla karşılamanızın önüne geçiyoruz.

Nano Medya 360 olarak uzun soluklu SEO çalışmalarımız boyunca her basamakta markanızın yanında oluyoruz.

Web sitemizin ziyaretçilerinin gizlilik ve kişisel verilerinin korunması haklarını gözeterek ziyaretçilerimize daha iyi bir kullanım deneyimi sağlayabilmek için kişisel verilerini işlemekte ve internet çerezleri kullanmaktayız. Web sitesini kullanarak çerez politikamız sayfamızdaki şart ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız.