Google Reklam

Doğru hedef kitleyle, doğru zamanda, doğru yerde buluşmak için kampanyalarınızı Nano Medya’ya emanet edin!

Markanızın hedefleri doğrultusunda, etkili stratejilerle sizleri potansiyel müşterilerinizle buluşturuyoruz.

Google Reklam

Google Reklam Örnek İşler

NanoAtölye içerisinde, hayallerini ve fikirlerini paylaştığımız müşterilerimize hazırladığımız iş örneklerimiz.

Google Reklam Sıkça Sorulan Sorular

Google Ads, Google tarafından sunulan online reklam aracıdır. Google Arama, YouTube, Gmail ve Google Haritalar gibi Google ürünlerinde reklam vermeye olanak tanımaktadır.

Google Ads, tıklama başına maliyet (TBM) modeli ile çalışır. Yani, yalnızca kullanıcı reklama tıkladığında ücret ödersiniz.

Reklam çalışmalarının geri dönüş süresi birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Google Ads'de ilk sonuçları 2-4 hafta içinde görmeyi bekleyebilirsiniz. Bazı durumlarda 6 aya kadar sürebilir.

Arama Ağı kampanyası ile reklamınız Google arama sonuçlarında, arama ağındaki web sitelerde, alışveriş listelerinde ve YouTube videolarında satın alma niyeti yüksek olan müşterilere görünür.

Görüntülü Reklam Ağı kampanyası ile Google’daki milyonlarca web sitesi, uygulama ve Google ürünlerinde görsel açıdan ilgi çekici reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Evet. Google Ads performansınız aylık olarak raporlanmaktadır.

İdeal reklam bütçesi, rekabet ettiğiniz sektörün dinamiklerine veya kampanyanızın hedeflerine bağlı olarak değişebilmektedir.

Google Reklam Blog

teklif alın

dijital dünyada markanızı tanıtmak, büyütmek ve en iyi hale getirmek için işi uzmanına bırakın.


  Google Ads Nedir?

  Google Ads, Google ürünleri üzerinde pazarlama çalışmaları yapmanıza olanak tanıyan reklam aracıdır. Dijitalleşen dünyada pazarlama ve reklam çalışmaları da teknolojiye entegre olmaya başlamıştır. Bu kapsamda, Google Ads ürünlerinizi ve hizmetlerinizi mevcut ve potansiyel müşterilerinizle buluşturmanıza olanak tanımaktadır. Geleneksel reklam araçlarından farklı olarak, Google Ads kampanyalarınızı ölçümlemenize ve yeni stratejiler geliştirmenize yardımcı olmaktadır. Böylece, hem zaman hem de maliyet tasarrufu yaparsınız. Ayrıca, Google Ads hedefiniz doğrultusunda kampanya türü oluşturmanızı sağlamaktadır. Bu sayede, hedeflerinize nokta atışı yapabilirsiniz.

  Google Ads Kampanya Türleri Nedir?

  • Arama Ağı
  • Performans
  • Görüntülü Reklam Ağı
  • Alışveriş
  • Video
  • Talep Yaratma

  Google Ads kampanya türleri; satış, potansiyel müşteri, web sitesi trafiği, uygulama tanıtımı gibi hedefleriniz doğrultusunda kurmanız gereken stratejilerdir. Bu noktada altı adet kampanya türü bulunmaktadır. Arama Ağı, Maksimum Performans (PMax), Görüntülü Reklam Ağı, Alışveriş, Video ve Talep Yaratma, Google Ads kampanya türlerini oluşturmaktadır.

  Arama Ağı reklamları, potansiyel müşterilerinizin Google’da aradıkları anahtar kelimeler ile eşleştiğinde, arama sonuçları bölümünde gösterilmektedir. Bu kampanya türü, satın alma niyeti yüksek, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aktif olarak arayan müşterilere ulaşmak için oldukça etkilidir.

  Maksimum Performans, Google’ın sunduğu tüm ürünlerde, tek bir kampanya ile reklam vermenize sağlayan, yapay zeka destekli bir kampanya türüdür. Tüm Google ağlarında müşterilerinizin karşısına çıkmanızı sağlayan, hedefe dayalı ve güçlü bir araçtır.

  Görüntülü Reklam Ağı, milyonlarca web sitesi, uygulama ve YouTube gibi Google ürünlerinde görsel açıdan ilgi çekici reklamlar yayınlamanızı sağlayan kampanya türüdür. Bu kampanya türü, geniş erişim imkanı ve hedefleme seçenekleri gibi avantajlar sunmaktadır.

  Alışveriş reklamları, ürün görsellerinizi Google arama sonuçlarında ve diğer platformlarda öne çıkarmanızı sağlayan kampanya türüdür. Bu kampanya türü sayesinde, ürün fotoğrafınızı, başlığını, fiyatını, marka adınızı ve diğer bilgileri müşterilerinize gösterebilirsiniz. Müşterileriniz, reklama tıklamadan önce ürününüz hakkında detaylı bilgi edinebilir.

  Video reklamlar, YouTube ve diğer Google ürünleri aracılığıyla web siteleri ve uygulamalarda video reklam göstermenize olanak tanıyan kampanya türüdür.

  Talep Yaratma reklamları, YouTube ve Gmail gibi Google’ın ilgi çekici ve görsel platformlarında çok biçimli reklamlarınızı kullanıcılara gösteren kampanya türüdür. Bu kampanya türü, potansiyel müşterilerinize ulaşarak marka bilinirliğinizi arttırmaya yardımcı olmaktadır.

  Kampanya Hedefi Nedir?

  Google Ads reklamlarında, her kampanyanın bir hedefi olmalıdır. Kampanya kurarken, Google Ads’in sorduğu ilk soru, “Kampanya hedefiniz nedir?” olarak karşınıza çıkacaktır. Google Ads kampanya kurarken, birden fazla hedef seçeneği sunmaktadır. Bu seçenekler; satış, potansiyel müşteriler, web sitesi trafiği, uygulama tanıtımı, bilinirlik ve markayı dikkate alma, yerel mağaza ziyaretleri ve tanıtımlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte, hedef kılavuzu olmadan da bir kampanya oluşturmanıza da izin vermektedir.

  Google Ads hesap kurulumu nasıl yapılır?

  Google Ads hesap kurulumu yapmak için öncelikle işletmenizin e-posta adresiyle Google hesabı açmanız gerekmektedir. Bununla birlikte, web sitenizi Google Ads hesabınızla ilişkilendirmeniz gerekmektedir. Ancak, eğer akıllı kampanyalar kurgulamayı düşünüyorsanız web sitenizi ilişkilendirmek zorunda değilsiniz. Nano Medya 360° Dijital Pazarlama Ajansı olarak, Google Ads hesap kurulumu işlemlerinizde sizlere yardımcı olmaktayız.

  Google Ads reklam kurulumu nasıl yapılır?

  Eğer Google Ads hesap kurulumu aşamasını tamamladıysanız, şimdi sıra reklam kurmakta! Google Ads’te reklam kurmaya başlamadan önce kampanya hedefinizi belirlemeniz gerekmektedir. Hedefiniz doğrultusunda bir kampanya türü seçerek reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz. Nano Medya olarak, marka hedefleriniz doğrultusunda etkili stratejiler belirliyor, sizleri satın alma niyeti yüksek kullanıcılarla buluşturuyoruz.

  TBM Nedir?

  Tıklama Başına Maliyetin kısaltılması TBM ve Google Ads’te sıklıkla karşılaşabileceğiniz önemli bir terimdir. TBM, reklamınızın Google arama ağında bir kez tıklandığında ödediğiniz ortalama tutardır. Tıklama Başına Maliyet, reklam kampanyanızın anahtar kelime ve hedef kitle gibi dinamiklerine bağlı olarak değişebilmektedir. Tıklama Başına Maliyetin; ortalama TBM, gerçek TBM, maksimum TBM gibi dinamikleri bulunmaktadır.

  Temel Google Ads terimleri nelerdir?

  Temel Google Ads terimleri hakkında bilgi sahibi olarak, Nano Medya tarafından sunulan raporları daha iyi anlayabilirsiniz!

  Kampanya: Belirli bir hedef doğrultusunda, belirli bir hedef kitleye ulaşmanız için oluşturmanız gereken, reklam gruplarını içeren bir koleksiyondur.

  Reklam Grubu: İlgili anahtar kelimeleri ve temaları içeren gruptur.

  Reklam: Müşterilere gösterilen kelimeler, metinler, görseller veya videolardır.

  Anahtar Kelime: Kullanıcıların arama motorunda sorguladığı, reklamlarınızın gösterilmesini tetikleyen kelimeler veya kelime öbekleridir.

  Reklamveren: Google Ads üzerinden ürünlerini veya hizmetlerini tanıtan kişi veya işletmedir.

  Gösterim: Müşterilerin, reklamları ne sıklıkla gördüğünü göstermektedir.

  Tıklama: Bir kullanıcının reklamınıza tıkladığını ifade etmektedir.

  Tıklama Oranı: Reklamların ne sıklıkla tıklandığını gösteren bir metriktir.

  Bütçe: Kampanya veya reklam grubu için belirlenen, günlük veya aylık harcama limitidir.

  TBM (Tıklama Başına Maliyet): Reklamınıza gelen her tıklama için ödediğini tutardır.

  Dönüşüm: Kullanıcının reklamla etkileşime girdikten sonra satın alma veya form doldurma gibi hedeflenen eylemi gerçekleştirmesidir.

  Dönüşüm Oranı: Dönüşüm içeren tıklama oranıdır. Dönüşümler/Tıklamalar olarak hesaplanır.

  Kalite Puanı: Reklamınızın alaka düzeyi ve kalitesine ilişkin, Google Ads’in gerçekleştirdiği değerlendirmedir.

  Google Ads Hizmeti Neden Önemlidir?

  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, reklam ve pazarlama çalışmaları da dönüşüme uğramıştır. Birçok büyük, orta veya küçük ölçekli işletme reklam çalışmalarını dijitale taşıyarak, marka hedeflerine ulaşmıştır. Google Ads, hedeflerimiz doğrultusunda ölçülebilir kampanyalar düzenlememize olanak tanıyan önemli bir reklam aracıdır. Bununla birlikte, dijital platformlarda yoğun bir rekabet ortamı bulunmaktadır. Bu nedenle, doğru stratejiler ve hamleler yapabilmeniz için Google Ads konusunda uzmanlaşmış profesyonellerden destek almanız önemlidir. Google Ads hizmeti, pazarlama hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için önemli bir adımdır.